Eğitim
“ İyi bir gelecek iyi bir eğitimden geçer. Çocuğunuzun geleceğini şansa bırakmayın geleceğin dâhileri burada yetişiyor.”
cift-dil-egitimi

Çift Dil Eğitimi

Anaokullarımızda İngilizcenin yanı sıra velinin tercihine göre 2012 ve 2013 gruplarımıza ikinci dil olarak İspanyolca dersi verilmektedir. Çift dil eğitimi alan çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar bilişsel gelişimlerinin daha hızlı olduğunu göstermektedir. Küçük yaşta edinilen çift dil, ilerideki akademik başarıyı arttırmaktadır. Öğrencilerimizi günlük yaşamlarında kullandıkları kavram ve kalıpları kendilerine sunulan güçlü öğrenme tecrübeleriyle pekiştirmektedirler. Oyun ve drama yoluyla yaşayarak öğrenme fırsatı yakalıyorlar.

Anaokulumuzda eğitim programları hafta içi ve hafta sonu olarak iki farklı şekilde oluşturulmuştur.

Scamper (Farklı Düşünme Teknikleri)

Scamper tek bir nesneye yöneltilen düşünme yöntemi serisidir. Bunun için tek bir nesne seçilir, beyin fırtınası yoluyla bu nesne değiştirilip, geliştirilir. Bunu yapmak için çocuğa sorular sorulur. Bu sorular çocuğun daha önce alışık olmadığı şekilde düşünmesini sağlar. Bu sorular bir anlamda farklı düşünme becerilerini kazandırmaya yönelik itici bir güçtür. “ Her fırsat, var olan başka bir fikirden doğar.”

scamper-farkli-dusunme-teknikleri