Hakkımızda

Küçük Dahiler Anaokulumuz Maltepe bölgesinde bulunan içerisinde standart anaokulu konseptinden uzaklaşarak çocukların eğlenerek öğreneceği farklı etkinlik alanları bulundurmaktadır. Okulumuz en yeni eğitim teknolojileri ile donatılmış ve alanında uzman mimarlar tarafından tasarlanmıştır.

Montessori, High Scope, Reggio Emilia, gibi eğitim sistemlerini harmanlayarak her çocuğun öğrenim şekli ve kişisel özelliklerine uygun yapılan eğitim programlarımız uzman eğitim koordinatörü ve psikoloğumuz tarafından hazırlanmaktadır. Çocuklarımızın öğrenirken mutlu oldukları, güven duydukları rekabetsiz bir ortam yaratmak, gelecekte başlayacağı okul hayatının ilk adımlarını sağlam atmalarını sağlamak, çağımızı uygun teknolojik yenilikçi tüm metaryeller ile çocukların tüm becerilerini ortaya çıkartmaları için tüm kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

“ İyi bir gelecek iyi bir eğitimden geçer. Çocuğunuzun geleceğini şansa bırakmayın geleceğin dâhileri burada yetişiyor.”

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Okulumuz 07:00-19:00 saatleri arasında tam gün, yarım gün ve oyun grubu olarak hizmet vermektedir. Yaz dönemi ve sömestrde okulumuz açıktır.

SINIFLARIMIZ

Tüm eğitim materyalleri donatılarak yaş gruplarına uygun olarak oluşturulmakta ve sayıları belirlenmektedir. Partner öğretmen sistemiyle sınıflarımızda çocuk gelişimi mezunu iki eğitmen bulunmaktadır.

YEMEK

Kurumlarımızda yemeklerimiz aşçılarımız tarafından çocuklarımızın günlük alması gereken besin değerlerine ve mevsime uygun sebze ve meyvelerden hazırlanmaktadır. Hazır gıda ve meyve suyu kullanılmamaktadır.

TEMİZLİK

Temizlik okulumuzda günlük olarak temizlik personellerimiz tarafından antialerjik malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Aylık periyodik olarak okulumuz ilaçlanmaktadır. Okulumuz ‘TEMİZ OKUL, SAĞLIKLI OKUL Projesi’ kapsamında ‘’BEYAZ BAYRAK’’ almıştır.

SAĞLIK

Çocuklarımız sağlık problemleri yaşadığı dönemde geçirmesi sağlanarak okuldaki bulaşıcılık durumu ortadan kaldırılmaktadır. Kurumda verilecek olan ilaçlar izin kağıdı alınarak veli bilgisinde verilmektedir.

GÜVENLİK

Okullarımızda 24 saat kamera kayıt altında olup pronet tarafından 24 saat korunmaktadır. Ayrıca gün içerisinde aile dışında anneanne, babaanne, dede vs. almaya gelmesi durumunda ailenin önceden bilgi vermesi ve teslim alacak kişinin kimlik göstermesi zorunludur.

SERVİS

Öğrenci servisi konusunda profesyonel servis firmamız ve alanında eğitim almış şoför ve hostesler tarafından ulaşımları güven içinde sağlanır. Araç içinde emniyet kemerleri mevcut olup öğrenci takmadan araç hareket etmemektedir. Tüm bölgelere servis imkanı sağlanmaktadır.

VELİ İLETİŞİM SİSTEMİ

Okulumuzda veli-öğretmen iletişimi MOBİLDİRİ Uygulaması ile sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin günlük aktiviteleri bildirim olarak telefonunuza gelmektedir.